Tegemised/Achievements

2016 Eesti Muusikaauhindade gala


OH kui vinge! Eesti Muusikaauhindade galal olid laval ka Uppsari mehed, kes toetasid uskumatu show andnud ja täiesti teenitult 3 auhinda võitnud Trad.Attack!-i. Meestel ilmselt tänase päevani pulss laes sellisest kogemusest. Kes otsib, see leiab taustatantsijatest huntide-karude hulgast üles nii uppsarlased kui ka päevakangelased endid!2016 Uppsari nääripidu


Jõulud tunduvad olevat mägede taga ja uus aastagi on juba mõnusasti käima tõmmatud. Tavaliselt räägime detsembri lõpul ikka algavast aastast kui puhtast lehest, mis ootab just meie käekirjaga rida rea haaval täitmist. Võrratu oli näha, et ühtaegu nõnda oodatult ja ootamatult helevalgena see 2016. aasta algaski. Karge talv, pehmelt langeva vatitupsulise lumega. Uppsar haihtus selleks ühe aasta lõpu ja uue alguse imede ajaks oma kodudesse, igaüks oma pere sooja rüppe. Jaanuariks oli aga igatsus nii suureks kasvanud, et otsustasime kokku tulla, suured ja väikesed, noored ja vanad ning ühe korraliku nääripeo maha pidada. Sai siis nii saaniga sõidetud kui üksteisega jõudu katsutud, traditsioonilisi jõuluaja mänge mängitud kui sulepeaga julgemaid soove paberile kribatud. Ei unustanud näärivana meid ega meie salme lugeda. Siiras õnn peegeldus nii laste kui vanemate nägudelt. Ja selleks polnud vaja ju tegelikult miskit muud, kui lihtsalt kokku tulla :) Võtke aega olla õnnelikud!

Foto: Alo Vihandi
Foto: Alo Vihandi
Foto: Alo Vihandi 
Foto: Alo Vihandi
Foto: Alo Vihandi

2015 Hooaja avalaager


Mõnusalt positiivse ja hubase atmosfääriga fotomeenutused Uppsari avalaagrist, mille puhul jääb kahe käe näppudest väheks, et kõiki piltidel olevaid naerunägusid kokku lugeda. Üks armas inimene on kunagi öelnud, et toimiv ja edukas tantsurühm tugineb kolmel vankumatul alustalal: tugev treening, esinduslikud väljakutset pakkuvad esinemised ja ägedad ühised üritused. Seda arvesse võttes tundub, et hooaeg on täitsa õigeid esimesi samme tehes alanud :)

Foto: Gerli Raadik

Foto: Gerli Raadik

Foto: Gerli Raadik

Foto: Gerli Raadik

Foto: Gerli Raadik


2015 Meeste Tantsupidu III Rakveres

Uppsari karused mehed võtsid juunis osa Rakveres toimunud III Meeste Tantsupeost. Sellest ajast on meil jagada ka üks eriline maiuspala, millega mehed siiani igal võimalusel kelgivad. Nimelt õnnestus ühele pildile saada Birgitiga :)) Lisaks sellele panevad siiani muigama muhedad lood meeste omavahelistest jõukatsumistest proovidest vabal ajal: magamamineku hetkeks ootamatult halge täis laotud telk või vastusena toidukilesse mässitud autobuss... Staadionipervel oma kuttidele kaasa elamas käinud Uppsari naised veendusi aga, et poisilike krutskite kõrval ei ole kuhugi kadunud nii endiste kui praeguste Uppsari meeste maskuliinsus ja oskus seda ka jõuliselt lavalaudadel või tantsumurul näidata.


2015 Jaanipäeva eriprogramm Tallinki laeval Victoria


19. ja 20. juunil esines Uppsar jaanipäeva eriprogrammiga Tallinki laeval Victoria! Rootslastele reklaamis Tallink meid nii: ett modernt, energiskt och professionellt folkdanslag som dansar traditionell estnisk dans. Rootsi keel on meil küll kasin, kuid tundub päris muhe iseloomustus olevat :) Võib täitsa tõele vastata, et sellise rahvahulga ette polnud Uppsar veel astunudki...

Foto: Kaspar Raadik
Foto: Kaspar Raadik
Foto: Kaspar Raadik
Foto: Kaspar Raadik
Foto: Kaspar Raadik


2014 XIX Üldtantsupidu "Aja puudutus. Puudutuse aeg."


Tantsupidu on selleks korraks läbi! Villi tantsitud varbad on terveks ravitud ja lühikeseks jäänud ööd tasa magatud. Nende päevade jooksul, mis tantsupeost möödunud, on olnud aega saadud emotsioonid ja hetked uuesti enesest läbi lasta. See tantsupidu ei olnud pelgalt tantsijate pidu. See pidu oli koostöö. See oli tantsijate, muusikute ja publiku võimas sünergia, mis puudutas meist igaüht kõige erilisemal viisil. Vahel on selline tunne, et hing tahab lõhki minna, sest nii uhke on olla eestlane. Ja just niisama uhke on olla osa sellisest rahvatantsupühast, kus südamed löövad sama rütmi.. Rahvatantsija on hea inimene. Jah, see on kindel.

Foto: Simo Kruusement
Foto: Gerli Raadik
Foto: Jaanus Ree
Foto: Kaspar Raadik
Foto: Andres Putting

2014 Pardiralli


Esinemine Kadrioru pargis toimunud heategevuslikul üritusel Pardiralli kuulus Uppsaril 2014. aasta juunis kindlasti nende tähenduslike hetkede hulka, mida siiani väärtustame ja hoiame. Hea oli olla heade inimeste keskel ning rõõm on selle üle, et Pardiralli meeskond andis Uppsarile võimaluse sellises heategevusprojektis osaleda ning selle õnnestumisse oma panus anda. Ürituse eesmärk oli aidata Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidul luua vähihaigete laste peredele tugikeskust.

Foto: Siim Medijainen
Foto: Siim Medijainen
Foto: Siim Medijainen
Foto: Siim Medijainen
Foto: Siim Medijainen